Petersburg, Rosja

Do pracy rodacy

W Rosji dla każdego znajdzie się praca. Praca musi po prostu być. Zauważyłam tutaj kilka zawodów, które są niemal całkowicie bezużyteczne.

Na wielu dużych skrzyżowaniach można spotkać takie budki zawieszone kilka metrów nad ziemią, w których siedzi pan drogówkarz.

SAM_2557

Drogówka w Rosji to DPS, która jeździ samochodami marki nie-wiem-jakiej-ale-podobnej-do-poloneza a prócz patrolowania ulic, siedzi właśnie w tych budkach. Zapytałam jedną z osób z CouchSurfingu, po co oni tam siedzą, nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie.

Prócz tego w metrze przy każdych schodach, a jest ich dość dużo siedzi w budce oszklonej Pani pilnująca schodów. Ma tam kamerki tylko i wyłącznie dotyczące jej schodków. Prócz tego oczywiście masa ochrony, bo przecież wypatrują podejrzanych do zamachu terrorystycznego.

metro

W muzeach w każdej sali (których w Ermitażu jest ponad 300) siedzi pani pilnująca. Podobnie ma się sytuacja przy kasowaniu biletów, gdzie wszędzie są magnetyczne czytniki, stoi pani, która kasuje bilet za Ciebie.

Na Uniwersytecie jest Pan, który siedzi w odległym budynku, tylko po to, żeby dać ludziom karteczkę, która kompletnie do niczego nie służy. Jest na niej tylko napisane tak, student, mimo, że na Wydziale mają inną bazę z którą sprawdzają ten fakt.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *