Gili Air, Indonezja

Gili Air – grzybki w raju

SAM_3599Na Gili Air dostajemy się z Amedu za pomocą fast boat czyli turbo szybkiej, bardzo komfortowej łódki za 250 000 rupii od osoby – kupa szmalu. Po drugiej stronie ma czekać na nas obiecany raj.

SAM_351020150507_105811Gili Air to jedna z 3 maleńkich wysepek Gili obok Lomboku. Wybraliśmy Gili Air, bo w klimacie jest podobno średnią wersją bardzo imprezowej Gili Trawangan i całkowicie opustoszałej Gili Meno. Wyspa na której wylądowaliśmy liczy kilkadziesiąt chat ludności i same bungalowy dla turystów. Nie ma tu jednak drogi i ani jednego samochodu. Nie ma to sensu, jako że wyspa dookoła ma 3 km. Taxi to konie z maleńkimi wozami, a wszyscy bezbagażowi poruszają się na rowerach albo pieszo.

SAM_3595Do robienia jest nic, ale my znaleźliśmy sobie coś na 5 dni. Mieliśmy miły nocleg, poznaliśmy kilka ciekawych osób i tak zeszło..Wokół jest dużo miejsc do snorkelingu, więc pooglądaliśmy trochę rybek, rafy i w końcu żółwi. Ja byłam na jodze, posiedzieliśmy na plaży i generalnie ciężko cokolwiek więcej napisać.  Jest pięknie, lazurowo, można się zrelaksować.

SAM_3513SAM_3517 SAM_3526Wyspa jest już muzułmańska, więc meczet może gdzieś, kogoś budzić. W naszej lokalizacji znacznie większą rozrywką było szalone stado kogutów o 5 rano i kogut kastrat pod naszym oknem o 7. Na szczęście ,na naszych wakacjach 7 rano to już pora śniadaniowa. Na wyspie oczywiście za wszystko słono się płaci, z powodu braku konkurencji i innego wyjścia. Jedzenie jest głównie turystyczne typu szaszłyki z rybami, pizza i sałatki, a to lokalne obrzydliwie tłuste i coraz-mniej-jadalne.

DCIM100MEDIAGili Air to wyspa znana również z herbatek grzybkowych. Świeże grzybki można kupić w każdej restauracji nad morzem (czyli każdej bo chyba nie ma żadnej nie nad morzem) i są najczęściej magiczne, sexy albo fuckin’ dobre. Nie próbowaliśmy, ale podobno zabawne.

SAM_3600SAM_3503W ciągu tych dni kupujemy snorkeling, bo dodałam na swoją listę popływanie z żółwiem. Zapłaciliśmy po 28 zł i faktycznie były i żółwie i rafa i rybki i pięknie, tylko zdjęć brak. Filmik Ł. już kombinuje więc będzie niebawem.

SAM_3585DCIM100MEDIAGili Air to magiczna wyspa. Mimo maleńkości bardzo zróżnicowana – po jednej stronie imprezy i happy hours na piwo, po drugiej zachód, pusta plaża i ogniska po zmroku. Idealne romantico dla par.

Plaża na Gili AirW dni kiedy jest odpływ, można na plaży spotkać wielu miejscowych zbierających ryby lub trawę, która obrasta dno. Od dzieci po starych, wszyscy brodzą i czegoś szukają.

20150507_180018Tylko turysty siedzą na brzegu z kokosem albo innym sokiem z ananasa i czekają zachodu.

SAM_3531SAM_3543

2 Comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *