Bangkok, Tajlandia

Goodbye Po, welcome Thai

Czyli nowy nieznany land.

„Czy można popłakać sobie tak na zapas?” Zapytała mama A. i chlipnęła sobie bez przekonania wiedząc, że dzisiejsze chlipnięcie nie nadrobi tego jutrzejszego.

Wszystkie pożegnania: i małe „pa” przez telefon, i duże z łzami na lotnisku tak samo odbierają jaja, które miało się mieć, wyjeżdżając z kraju na chwilkę.

W wycieczce na rok i na drugi koniec świata nie ma nic tak na prawdę szczególnego. I nie trzeba mieć do tego ani odwagi, ani jaj, ani nie pokolei w głowie (mam nadzieję). Przyda się za to sporo determinacji, gromadzenie pieniędzy przez długi czas, trochę szczęścia przy wnioskach wizowych, podstawowa wiedza z angielskiego i osoba, która nas wspiera, kiedy już nie ma się ochoty o tym myśleć. Wymaga za to rzucenia pracy, wielu pożegnań, miłych słów, cierpliwości, wyrzucenia połowy własnego dobytku, zorganizowania w kompaktowym pakowaniu.Wbrew pozorom, może nawet dokładny plan nie jest potrzebny, co okaże się po wylądowaniu (bo nadaję tu znad Białorusi). Tak więc jeśli tylko spełniasz powyższe wymagania to kupuj bilety do Bangkoku (wczoraj za 399 zł) i hop w podróż szaloną.

Do lądowania w Bangkoku pozostało 6 513 km lecimy od 1 613 km z prędkością 964 km/h i prawie 12 000 km nad Ziemią. Temperatura na zewnątrz nie zachęca do wychodzenia bo nie jesteśmy gotowi na -56 stopni więc sobie tu spokojnie posiedzimy te 9.5 h i poczekamy na nowy ląd.

Wylądowali sprawnie i zgrabnie. Po wyjściu z samolotu i później z zimnego, nadziemnego metra, okazuje się, że ani doskonałe plecaki, ani nastawienie na upał, ani nawet wyspanie się w trakcie lotu nie przygotowują na lepkość powietrza, pot na plecach i tłum wszędobylski. Na szczęście czeka na nas miły pokoik z materacem, czyste klapki i wiatrak w pokoju.

Bangkok

Spacer na obiad to różowe taxi, różowe autobusy, pyszne jedzenie za 11 zł za 2 osoby i przemili ludzie. Do tego duży ruch i w porównaniu do Gruzji, zaskakująca cisza klaksonowa.

Dobranoc.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *