Tajlandia

Kobiety Tajlandii

Wśród kontrowersyjnych tematów na temat Tajlandii znajduje się kwestia ladyboyów – mężczyzn o damskiej tożsamości. Są wśród nich „kobiety” tak piękne, ze rozpoznanie w nich mężczyzny jest dość małooczywiste. Wskazówkami są: bardzo wyzywający wygląd, kuse, obcisłe sukienki, ogromny makijaż, kokieteryjne zachowanie, a ponadto: jabłko Adama, duże dłonie i stopy. A mimo to wielu panów zwiedzionych pierwszymi cechami nie zauważa tych drugich i jajko niespodzianka gwarantowana.

kob

W rzeczywistości tajskie kobiety to bardzo skromne osoby. Pewnie, że prostytucja w tym kraju jest tak rozwinięta, że nie brakuje odwalonych na wysoki połysk kobiet-kobiet, ale tego nie spotyka się w dzień na ulicy. Większość z nich ma zakryte ramiona i kolana, płaskie buty i delikatny makijaż. Kobiety Tajlandii pracują w każdym wieku, często ciężej, niż mężczyźni. Prowadzą hostele, hotele, sklepy , to one najczęściej sprzedają na targach i przyulicznych straganach. Wydają się żonami idealnymi – piękne, skromne, łagodne i pracowite, gotują doskonale, a do tego każdy biały mężczyzna to doskonały interes.

kobiety

Wszystkie (albo znakomita większość) przyciemniają brwi cieniami do powiek o dokładnie takim samym kształcie. Obgadując mnie przy jakiejś okazji między sobą zwracały uwagę na inny kształt brwi i nos (który w sumie ogromny może wyróżniać się też w innych rajach) i to właśnie nas różni. Poza tym wszystkie kobiety mają długie włosy. Tak sobie wymyśliłam, że jest to objaw kobiecości, w kraju gdzie mężczyźni mają bardzo delikatną urodę. Skończyło się na tym, że o ile ladyboyów powiedziano nam jak odróżniać o tyle kobiety z krótkimi włosami wyglądały jak ładni chłopcy. Dlatego o ile w Polsce niewiele osób pochwalało moją fryzurę –  tu dostałam w miesiąc tyle komplementów od kobiet na jej temat, że zaczynam wierzyć, że jest super. Podejrzewam, że bardziej chodzi o to, że ja MOGĘ mieć krótkie włosy, a one muszą być skromne, piękne i kobiece.

Ciemna skóra to powód do dumy z zagranicznych wakacji? Oj nie. Dla Tajek to raczej hańba pracy na zewnątrz co oznacza niższy status społeczny. Im jaśniej tym lepiej. Dlatego w wielu miejscach spotykamy tu wybielacze do skóry.

white

… i kobiety chroniące się jak mogą przed wpływem słońca, czy też mężczyzn przed wieczorną imprezą pudrujących się na biało.

parasol

One Comment

  1. Bjuty

    Tak, a u nas na peryferiach smarują się naftą żeby się bardziej opalić 😛 😛
    A twoja fryzura jest super, serio 😉 masz delikatną urodę i pasuje to do Ciebie tak samo jak długie włosy 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *