Australia, Perth

Rowerowe Mandurah

IMGP3309aPerth pełne jest pięknych miejsc rowerowych. Dużą ilość ścieżek przebiega wzdłuż oceanu, są ciche i niezatłoczone. Wystarczy wybrać najbliższą plażę dowieźć tam rower i jazda. Krajobrazy zazwyczaj zachwycają przestrzenią, niekończącą się otchłanią wody i niskimi zielono-brunatnymi krzewami.

Tym razem jednak nie wybraliśmy najbliższej nam plaży, ale wakacyjny kurort położony na południe od Perth – Mandurah. Mieszkamy teraz na południe od centrum miasta (ok. 35 km) więc do Mandurah zostaje już tylko 60 km. Pakujemy rowery na rak, znajdujemy na GoogleMaps ścieżki rowerowe w tym mieście i wybieramy to miejsce, gdzie ścieżka najdłużej biegnie wzdłuż morza.

IMGP3261aJedziemy ok. 1.5h na północ, co jakiś czas utykając, przez kanały odcinające nam drogę na przód. Na twarzy krem z filtrem 50 i długie rękawy. Mimo, że idzie już wiosna to wiatr od oceanu daje popalić. Na trawnikach w parkach mnóstwo rodzin w różnym wieku, wszyscy przygotowani do obchodzenia Dnia Ojca (pierwsza niedziela września), zaopatrzeni w kosze pełne jedzenia do grillowania, krzesełka, koce, piłki do futbolu australijskiego i wędki.

7 Comments

    1. Paula Author

     prawie, prawie 😛 kartofle – tak, schabowe – tak,kapusty jeszcze nie robiłam, ale myślę o zrobieniu tutaj sera białego. 😉 więc można powiedzieć, że blisko

     Reply
 1. Ivon

  Nie!!! Nie dajcie sie!!! A jesli juz to zostancie i myslcie o piwrocie do Europy bo….smutna i trudna ta nasza Europa…
  I piszcie…proszeeeeeeeee!

  Reply
   1. Paula Author

    nie, nie myślimy ale dużo się dzieje, mamy sporo obowiązków i spraw do załatwienia, że tak się zaplątliśmy czasowo

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *