Indonezja

Snorkeling, podglądając żółwia

zolwieW trakcie naszego pobytu w Indonezji mieliśmy kilka okazji do popływania z rurką i pooglądania rafy i całego jej zwierzyńca. Polecamy na pewno Amed, gdzie wraki statków znajdują się 20 m od brzegu, więc można oglądać je spokojnie nie zanurzając się całkowicie.

Tylko przy wchodzeniu można się uszkodzić, bo rafa zaczyna się prawie na plaży.

Oprócz tego doskonałym miejscem do snorkelingu są wysepki Gili. Każda z nich ma w swoim pobliżu miejsca, gdzie można zobaczyć żółwie, ryby i kolorową rafę. W miejscach, gdzie jest taka możliwość zawsze są setki małych biur, gdzie można kupić wycieczkę z maską i płetwami. Przechodząc od jednego do drugiego można dostać trochę lepszą cenę, ale na wyspach jak Gili, gdzie wszyscy sprzedawcy są jak jedna rodzina, cena zawsze jest ta sama. Pływając samemu warto rozejrzeć się przy brzegu i popłynąć tam gdzie jest dużo ludzi. Trafiliśmy na karmiące ryby wycieczki, wokół których jest masa kolorowych ryb.

Nasze pływanie staraliśmy się nagrywać. Znacie taki moment w życiu, że nie zabieracie aparatu właśnie wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny? No to właśnie to nam się przydarzyło na najładniejszej rafie. Zdjęcia ze snorkelingu w Amed można zobaczyć na blogu Magdy, która obecnie z mężem mieszka na Gili.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *