Petersburg, Rosja

Wenecja północy

SAM_2445

Takie wyłamane kreseczki można obserwować każdej nocy. 😉 My się wybrałyśmy tylko raz jako, że z wody oglądanie kosztuje 800 rubli (ok. 80 zł) i trwa do 3 w nocy.

SAM_2443

Mostów w Petersburgu jest tak dużo, że aż ciężko to sobie wyobrazić. Wg dostępnych mi źródeł jest ich 600 co pewnie ciężko tak na prawdę zliczyć. Każdej nocy od godziny 1 lepiej nie wychodzić z domu, bo można mieć spore problemy z przedostaniem się gdziekolwiek. Dlatego też na imprezy wychodzi się (w zależności od miejsca zamieszkania) do 1 albo już do 6. Ojojoj co za straszne rzeczy jak TRZEBA imprezować do 6 rano 😛 W 5 laseczek wybrałyśmy się na przepływ Newą od 23.30 do 2 rano łódką turystyczną (tak Misiu, płynęłam świnią całą noc 😉

Było pięknie. Takich łódek pływa w tym czasie cała masa. Na samej łódce są powstawiane plastykowe krzesła, ale każdy dostaje swój kocyk bo na wodzie wieje koszmicznie. Prosta szyk i styl:

W tym czasie żadne most oczywiście nie jest przejezdny. Na 10 min przed otwarcie jest kosmiczny korek, ale ulica wisi do nieba:

SAM_2447

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *