Petersburg, Rosja

Wyspowe szaleństwo

SAM_2516

Ostatnio z Kasią (z którą mieszkam w pokoju) troszkę poszalałyśmy po wyspach. Na mapie oczywiście wygląda na to, że można do nich dotrzeć pieszo w rzeczywistości do najbliższej stacji metra wlokłyśmy się prawie godzinę. Ale jak już się przemierzy tą odległość można się bardzo miło zaskoczyć. W niedzielę niespecjalnie myślałyśmy po imprezie więc wybrałyśmy się tam pieszo/metro co zajęło nam masę czasu, ale zdążyłyśmy na fajerwerki z okazji dnia floty. Spodziewałam się rosyjskiego szału, a w sumie prócz milion ludzi na ulicy, alkoholu i ogromnych łodzi poparkowanych na nabierjeżu, szału nie było.

SAM_2525

Na szczęście w poniedziałek już zmądrzałyśmy, wypożyczyłyśmy rower z hostelu obok (40 zł za 8h) i pojechałyśmy na jedną z wysp na północy (w 1 stronę ok. 10 km), gdzie cała wyspa była parkiem z kanałami po których ludzie pływali łódkami i kajakami.

Nasze piękne maszyny były koszmarnie niewygodne. Po ulicach lepiej nie jeździć póki życie nam miłe. Na ma tu przepisów odnośnie rowerów więc mkniemy po chodnikach co też super nie jest bo: po pierwsze są bardzo wąskie, po drugie tu jest 4- 5 mln ludzi, którzy gdzieś muszą się podziać, po trzecie krawężniki są po kolana (nie widziałam żadnego niepełnosprawnego).

SAM_2544

Dowiedziałyśmy się też gdzie mieszka śmietanka 😛

SAM_2545

Łodzie przed domkami, na brzegu rzeki i cudowana okolica. O Petersburgu mówi się, że jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Jedna z Rosjanek powiedziała mi, że przeprowadziła się tutaj bo chciała mieszkać w Europie (Moskwa już w niej nie jest 😉

SAM_2546

SAM_2548

Wieczorem kolejne spotkanie z CouchSurfing  kolejne nowe doświadczenia. Najpierw Evgeniy zabrał mnie na zajęcia w parku z prostowania kręgosłupa i ćwiczeń na spięte plecy (od tego biegania po mieście na prawdę czasem warto odpocząć), a później nauczył jak to trudno jest chodzić.

Slacklining wygląda tak prosto, a po milionie prób, dziwnych upadków i godzinie ćwieczenia byłam w stanie zrobić niepałne 2 kroki.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *